Miként valósul meg a vagyonmegosztás egyezséggel egy jelzáloggal terhelt ingatlan vagyonnál?
Bíróság döntései a jelzáloghitellel megterhelt ingatlan egyik fél általi megváltásánál, mint lehetséges megoldásnál hogyan alakulnak?
A házassági vagyonközösség megszüntetése megállapodása önálló okirat, amely az ingatlanra vonatkozóan is épülhet közvetítői eljárásban, reálmediátor eljárásban létrejött, szakértőkkel kialakított egyezségre.
A reálmediáció, a reális egyezség válóperben, mint eljárás vagyonmegosztásban magyar jogi tapasztalatokra épült fel, külön FAT által akkreditált tanfolyamon oktatjuk.
Fontos tudni, hogy házastársi vagyonközösség megosztása és járulékai jogcímen indított perekben az ingatlanon jelzálogjogosult bankot a perbe be kell vonni alperesként.
A bankot annak tűrésére kötelezi a bíróságon a bírósági perben eljáró válóperes bíró, hogy az ítélet által létrejött kötelezettségeket tűrje el, ismerje el.
Vagyonmegosztás egyik lehetséges formája olyan egyezség, ahol az egyik fél vállalja a bank felé fennálló összes tartozás megfizetését. Bíróságon zajló vagyonmegosztásnál a bíróság rendelkezik arról, hogy ki köteles a bank felé megfizetni a hátralévő adósságot – kereseti kérelmektől függően.
Sok tévhit övezi a bank és jelzálogos ingatlannak vagyonmegosztásban hozott bírósági ítéleteit. Jellemzően a bíróságok vagyonmegosztásra vonatkozó döntései nem érinti a Felek és a bank között létrejött hitelszerződés banki előírásait és feltételeit.
Kommentek